Anëtareve të LGD Tiranë nuk ju hapen dyert e PD: Do të kthehemi nesër ta çlirojmë!

Anëtaret e Lidhjes Demokratike të Gruas të Degës Tiranë kanë shkuar në selinë e Partisë Demokratike dhe janë përballur me dyer të mbyllura.

Ato thanë në prononcimin e tyre për mediat se, nesër do të jetë ta ku do të ekzekutohet vendimi i anëtarëve dhe selia do i kthehet demokratëve.

“Ju falënderojmë se çfarë pasqyroni. Ne jemi forumi i gruas sot kishim takim pune me kryetarët e degëve. Siç e parë ju dyer e partisë na janë mbyllur, kemi mbi 31 vite që hyjmë dhe dalim nuk na ka ndodhur as në 1997 ku PD u rrënua dhe hynim dhe dilnim sa herë donim.

Na vjen keq që Basha na ka vendos drynin. Nesër do të jemi bashkë këtu. Me referendum ne shkarkuam Bashën”, tha demokratja.

About Redaksia

Check Also

PD çon në Kushtetuese ligjin për komisionet hetimore

Opozita ka ankimuar këtë të premte në Gjykatëmn Kushtetuese ndryshimet në ligjin për komisionet hetimore …

Leave a Reply