Për Pëllumbin

Bledi KASMI

Pëllumbi, miku i mirë i imi dhe të gjithë demokratëve, ka dhënë dorëheqjen nga të qenit gardian i selisë së PD.

Për ata që nuk e njohin, Pëllumbi ka bërë mbi 10 vite burg në gulagët e diktaturës komuniste dhe ai është larguar pasi nuk ka mundur ta shohë PD të kthyer në një bunker.

Pëllumbi ishte një mbështetës historik i Berishës dhe ai kurrë nuk u pajtua me tjetërsimin e PD, sulmet dhe reagimet poshtëruese të disa individëve ndaj tij.

Ai është larguar si një njeri dinjitoz duke na kujtuar të gjithëve në vlerat e njerëzve të lirë.

Pëllumbin do ta rikthejmë bashkë me PD.

About Redaksia

Check Also

Burri grabiti 10 mijë metra tokë në bregdet dhe çoi në burg kryebashkiakun, Xhaçka thotë se është e pastër

Teksa sot pritet të votohet në Kuvend për mandatin e Olta Xhaçkës, deputetja socialiste ka …

Leave a Reply