Berisha: Rama dhe pengu i tij Basha, armiqtë e pluralizmit politik! Revolucioni vazhdon!

Në mbyllje të protestës, lideri historik i PD, Sali Berisha mbajti një fjalim, duke theksuar se, revolucioni vazhdon.

“Arritëm të dëshmojmë organizimin tonë, vendosmërinë tonë, të dëshmojmë para shqiptarëve dhe botës, se armiku më i egër pas Enver Hoxhës i pluralizmit politik, është Edvin Kristaq Rama dhe pengu i tij, Lulzim Basha.

Miqtë e mi, ju e patë vetë se si shpalosi Edi Rama skenarin e tij kundër pluralizmit politik në Shqipëri dhe Partisë Demokratike.

Sot, gjithçka doli e qartë si në dritën e diellit. Kjo betejë tregon për të gjithë ne, njerëzit e lirisë, se rruga që kemi për të bërë, nuk është e lehtë. Ajo kalon përmes sakrificave, përmes vendosmërisë.

Ju garantoj se është një rrugë e suksesshme dhe fitimtare. Sot dëshmuam se jemi opozita e vërtetë e këtij vendi.

Prej kohësh ju kam deklaruar se ky është një revolucion i pandalshëm. Ky ndalet vetëm me përmbysjen e narkoshtetit. Ky revolucion synon rikthimin në pushtet përmes votës së lirë të PD.

Në tre muaj kohë, ne e kthyem votën e lirë në zemra tona, në komunitetin tonë, në PD.

Të shpërndahemi për t’u kthyer sa më parë, në betejën më të fuqishme se kjo”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply