Si e shpëtoi policia Lulzim Bashën

Në një moment kur situata u tensionua shumë në protestën para selisë së PD, për të shpërndarë protestuesit demokratë është dashur ndërhyrja e policisë së shtetit e cila ka përdorur gaz lot sjellës kundër protestuesve.

Maska.al ka mësuar ekskluzivisht bisedën që ka pasur deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji me drejtuesin e policisë, Gledis Nanon.

burime pranë PD-së bëjnë me dije për Maska.al se, rreth orës 12:49 minuta Salianji ka telefonuar Nanon duke i kërkuar llogari për mos ndërhyrjen e policisë, ndërsa ky i fundit i është përgjigjur se kërkesa nuk bëhet me anë të telefonit dhe se i kishte të gjitha mjetet e nevojshme në gatishmëri.

Salianji i është përgjigjur duke i thënë se telefonatat rregjistrohen dhe se po lajmëronte policinë jo vetëm si qytetar i thjeshtë, por edhe si deputet i Republikës së Shqipërisë.

Nano ka këmbëngulur se duhet një kërkesë zyrtare dhe i ka vënë në dispozicion edhe emailin e tij.

Salianji sëbashku me Ferdinand Xhaferrin kanë përpiluar kërkesën dhe e kanë dërguar me email.

Në 12-57, ka ndërhyrë më pas policia duke shpërndarë protestuesit.

About Redaksia

Check Also

433 milionë euro të paguara deri tani nga shqiptarët vetëm se Rama mori për vete Portin e Durrësit

Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht Marina” dhe …

Leave a Reply