Bejko: Berisha do kokën time

Një debat i ashpër ka nisur në “Open” mes Andi Bushatit dhe Roland Bejkos. Ky i fundit e cilësoi akt të duhur ndërhyrjen e policisë në protestën e 8 janarit ndërsa Bushati me tone të ashpra i tha se 8 vjet e kanë cilësuar policinë si të krimit, ndërsa tani e cilësojnë si polici të shtetit.

Bushati: Nuk mund të tallesh me ne. Keni 8 vjet që thoni polici e krimit. Është turp. Nuk mund të tallesh kështu me njerëzit. Duhet të jesh i pafytyrë të flasësh kështu.

Bejko: I pafytyrë je ti që nxit urrejtje.

Bushati:Keni 8 vjet që keni thënë polici e krimit, tani thoni polici e shtetit.

Bejko:Polici e shtetit të inkriminuar. Sali Berisha do kokën tonë për karrigen e vet. Sali Berisha e bën këtë vajtjen e dytë në Shkodër sepse do revolucion permanent. E treta, do t’i tregojë amerikanëve, kërkonte fjalën që tha Escobari, kërkon që amerikanëve do të rinegociojë stautsin që ka. Ti vijë turp se ajo PD është bërë me gjakun dhe sakrificat e njerëzvge. Sot më rrezikohet koka mua.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply