Çim Peka sfidon Ina Zhupën: A janë këto kompani të bashkëshortit tuaj dhe a janë pjesë e inceneratorëve?

Çim Peka ka reaguar ndaj deputetes së PD, Ina Zhupa, e cila bëri të ditur sot se ka paditur Pekënpër shpifje.

Peka ka publikuar një dokument në faqene tij Facebook dhe e pyet Zhupën, a jane keto kompani te bashkeshortit tuaj dhe a jane pjese e inceneratoreve?

Postimi i Çim Pekës

Ina, jane keto kompani te bashkeshortit tuaj dhe a jane pjese e inceneratoreve? Jepi kesaj pergjigje dhe ju mirpres ne gjyq ju, edhe vjehrrin tuaj qe blinte vota me miliona ne 2009 ne Has per partinne e Skender Gjinushit si kandidat i saj. Dhe nje gje te fundit: Sa % ka bashkeshorti juaj tek kulla pas sahatit?

Ndërkohë, ka reaguar edhe avokatja Adriana Kalaja, e cila shkruan në një postim posghtë reagimit të Çim Pekës, deputete Zhupa, perpara se te akuzosh gazetarin e nderuar Çim Peka jep pergjigje se:

  1. A ka bashkeshorti juaj 7 (shtate) kompani sipas publikimit te mesiperm?
  2. A ka lidhje bashkeshorti juaj me kompanine Tirana DC te Bashkise Tirane e cila eshte ngritur per pastrim parash?
  3. A eshre hetuar bashkeshorti juaj per evazion fiskal dhe çuditerisht eshte denuar vetem ortaku tjeter?
  4. A ka lidhje bashkeshorti juaj me kompanite guace lidhur me inceneratoret?

Jep sqarime per publikun se neser i jap une.

Ups se harrova:

Çfare lidhje keni me Taiëanin?

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply