Abilekaj rrëzoi të gjitha deklaratat e Bardhit: Keni gënjyer shumë! Në fillim thatë…

Gazetari Enton Abilekaj dhe Gazment Bardhi janë përplasur mbrëmë në “Opinion” ndërsa diskutohej për problemet brenda PD.

Abilekaj rrëzoi të gjitha deklaratat e Bardhit të thëna gjatë gjithë emisionit duke thënë se ka gënjyer dhe ka thënë shumë të pavërteta.

Debati erdhi pas pyetjes se përse PD nuk shkoi në votim dhe sot situata do të ishte shumë më e qetë.

Debati

Fevziu: Eskobari tha në intervistë e fundit se, e vetmja zgjidhje është vota. Kaq të vështirë e keni të votonit dhe nuk kishte shkaur situata deri këtu?

Bardhi: Sepse Berisha tha në fillim që nuk njeh kryesinë, pastaj Kuvendin, pastaj…

Abilekaj: Jo, këtë nuk e ka thënë, ai kërkoi vetëm të hidhej në votim në grup.

Bardhi: Jo, nuk është kështu, unë po të them…

Abilekaj: Ke dalë shumë herë në kotradita me veten, në fillim thatë se nuk kishte dyer të blinduara pastaj dolën të blinduara. Gënjyet kur thatë jo protestë paqësore, pastaj doli se morët bombla kundragaz se do digjej selija. Keni gënjyer shumë…

About Redaksia

Check Also

Thirrja e Berishës: Të shpëtojmë Tiranën, të premten…

Kryetari i PD Sali Berisha u ka bërë thirrje sot qytetarëve për të shpëtuar Tiranën …

Leave a Reply