Nënkryetari i PD Lushnje dënon dhunën ndaj demokratëve nga pengu Basha dhe Rama

Pirro Pano, nënkryetari i PD në Lushnje, duke folur në emër të drejtuesve dhe anëtarëve të kësaj partie, ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar nga Lulzim Basha mbi demokratët.

Pano tha se Basha është në shërbim të Edi Ramës dhe klanit serb.

“Ne të gjithë këtu, njëzëri dënuam ashpërsisht dhunën e pashembullt dhe të padëgjuar ndonjëherë të ushtruar nga Lulzim Basha, pengu i Edi Ramës, ndaj demokratëve paqësorë, që po shkonin me vullnetin e tyre në shtëpinë e tyre.

Është e kuptueshme që ajo sjellje i denoncoi përfundimisht ata si në shërbim të Ramës dhe të klanit serb”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

“Me ne edhe 6 fëmijë”, 19-vjeçari tregon udhëtimin me gomone drejt “tokës së premtuar”

Klevio është vetëm 19-vjeç, por mosha e re nuk e ka penguar që të sfidojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.