Nga kush të mbron Rama z Basha?

Nga Luan BAÇI

Basha ne Fier, i shoqeruar nga forcat speciale, nen mbrojtjen e Edi Rames!

Po nga kush te mbron Rama z Basha?

Nga demokratet, qe te kane mbeshtetur me vite te tera?

Jane po te njejtet, qe kane qene para kryeministrise,

jane ata, qe mbyte me gaz, para shtepise tone ne 6 Janar, jane ata, qe kane perballuar vete, te gjitha fushatat, me financat e tyre, me kontributin e tyre, me kohen e tyre, jane ata, qe me pare i mbyste Rama me gaz dhe tani i mbyt ti!

Jane ata, qe Rama i fuste ne burg per protestat dhe tani i fut ti, se te kane shkarkuar nga kryetar!

Jane ata qe u mbylle zyrat e tyre, qe i kane bere vet, u nderrove bravat!

Jane ata strukturat drejtuese te PD Dega Fier, jane ata qe ishin te gatshem sa here ti i doje, pa u kursyer!

Jane keta, qe do te vazhdojne pa u ndalur, dhe pa u friksuar nga forcat speciale te Rames qe mbrojne ty, pa pik kuptimi!

Zoteri thjeshte nenshtroju sovranit, votes se tyre!

Te kane shkarkuar 4446 delegat dhe 44000 anetare!

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply