Berisha në Mirditë të shtunën

Te dashur demokrate!
Vellezer dhe motra te Mirdites!

Diten e shtune ora 11.00 vjen ne Mirdite prof.dr.Sali Berisha.
Takimi do mbahet ne pallatin e kultures ne Rreshen!

Ky burre shteti nuk ka nevoje per promovim dhe as reklame e aq me teper ne Mirdite,
ne Republiken e vlerave e te fisnikerise,ne Mirditen e pamposhtur te anti-komunizmit.

Do te ftoja ne kete takim te gjithe demokratet jo vetem si memorie festive por dhe nje reflektim e ribashkim kunder mortajes pandemike neo-kripto-komuniste.

Dr. Berisha nuk eshte vetem lideri e prijesi yne historik por dhe e vetmja shprese per tu ringritur e ndalur doren e zeze te Sulltanatit prevers te Edi Rames dhe sherbetoreve te tij qe shiten besimin dhe idealin tone per interesa ekonomike e meskine.

Dr Berisha eshte prijesi me ide te qarta i Revolucionit qe do riktheje pluralizmin dhe Demokracine.

Ne Mirdite dr.Berisha do gjeje si gjithmone jo vetem trollin e Katedraleve por dhe te vlerave qe pengjet e Shoqates po punojne ti zhdukin.
Ju presim!
Me respekt
Albina Deda✌🏻

About Redaksia

Check Also

OECD: Shqipëria përkeqësohet në 28% të objektivave të zhvillimit 2030, arsimi rënie skandaloze

Shqipëria ka bërë progres të moderuar drejt arritjes së objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm të …

Leave a Reply