Sula: Më 8 janar do vritej Basha

Është tensionuar debati në “Log” mes deputetit Dashnor Sula dhe Edmond Spahos. Teksa diskutohen përjashtimet e fundit nga grupi parlamentar i PD, Sula tha se nëse nuk do të ishte dera e blinduar brenda në selinë blu do të bëhej kasaphanë.

Sipas Sulës protestuesit e karikuar për dhunë atë ditë do të vrisnin Lulzim Bashën. Ndërsa deklarata e tij është kundërshtuar nga Spaho, i cili thotë se Basha mbrohet nga garda.

Pjesë nga debati

Dashnor Sula: Pas datës 8 janar i gjithë opinioni publik e di. Nga ai momenty që të arrihet të përplasen vëllezër me vëllezër nuk ka bërë vaki kurrë të thërritet.

Edmond Spaho: Deri dje thonit policia e krimit…

Dashnor Sula: Shyqyr që që ka qenë ajo derë se ti sdo flisje këtu sot. Do ishte kasaphanë aty brenda.

Edmond Spaho: Do vriteshin deputetë?

Dashnor Sula: Jo ti, po njerëzit e tuaj të karikuar do të vrisnin Lulzim Bashën

Edmond Spaho: Bashën e mbron garda.

Dashnor Sula: Para se të shkoje në foltore i merrje ti vendimet, për Kullurin e të tjerë

Edmond Spaho: Asnjë nuk kam përjashtuar. Flasim edhe për djegien e mandateve

Dashnor Sula: Të vish të sulmosh selinë me të gjitha mjetet e dhunshme.

About Redaksia

Check Also

Revolta të shndërrohet në kryengritje popullore

“RD” Opozita të udhëheqë revoltën që ka bërë bashkë dje të djathtë dhe të majtë. …

Leave a Reply