Komisioni i Rithemelimit padit Bashën dhe Bardhin për gazin helmues dhe dhunën në PD

Komisioni i Rithemelimit të PD ka depozituar një kallëzim penal kundër deputetit Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi, pas hedhjes së gazit dhe dhunës ndaj demokratëve në protestën e 8 janarit.

Lajmi është bërë i ditur nga Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit të PD.

Basha dhe Bardhi akuzohen nga Komisioni i Rithemelimit për përdorim të lëndëve kimike në mënyrë të pautorizuar, shkatërrim prone dhe ushtrim dhune.

About Redaksia

Check Also

Pse SPAK ka lindur i vdekur

“RD” Inceneratorët hetohen, pastaj sekuestrohen, pastaj konstatohet se nuk ka fare inecenerator në Tiranë dhe …

Leave a Reply