Berisha: Familja Soros do shpallet “non grata”, duan rivendosjen e monizmit

Ish-Kryeministri Berisha deklaroi gjatë një interviste me gazetarin Luan Rama se, Xhorxh Soros dhe i biri i tij do të shpallen “non grata” në Shqipëri me fitoren e PD. Berisha tha se, janë keta individë që po keërkojnë të rivendosin monizmin në Shqipëri.

Berisha u shpreh se, ata që arritën të lobojnë në mënyrën më korruptive për shpalljen e tij non grata pa asnjë fakt, sa tani ëhstë bërë meme.

Berisha tha se, u shpall pas pasur asnjë problem personal, pasi kërkoi shpalljen non grada të Sorosit në Parlament dhe forume ndërkombëtare.

“Ata që arritën të lobojnë në mënyrën më korruptive për shpalljen time non grata pa asnjë fakt, sa tani është bërë meme “fakte kemi po nuk i themi”. Në këtë kontekst duhet të shkojmë te rrënjët e problemit. U shpalla non grata duke mos pasur asnjë problem personal, se kërkova shpalljen non grada të Sorosit në Parlament dhe forume ndërkombëtare. Kam kërkuar që SHBA-ja të ndalonte me ligj veprimtarinë e tij në vendet e Evropës Lindore”,shprehet Berisha.

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply