Basha pritet me protestë nga demokratët në Korçë: Bukëshkalë, mos u afro!

Lulzim Basha është pritur me protestë nga demokratët mbrëmjen e sotme ishte në Korçë ashtu si edhe në 5 qytetet e tjera ku ka shkuar. Edhe në Korçë Basha është shoqëruar nga forca të shumta policore.

Por megjithëse mbrohej nga forcat policore, nuk munguan edhe ofendimet dhe sharjet e demokratëve ndaj tij. “Mos u afro. Hajde more, hajde këtej po ta mbajti”. Me pankarta në duar dhe thirrje “Basha ik”, demokratët nuk u larguan pavarësisht tentativës së policisë.

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply