Foto/ Kush është patronazhisti i PS që drejtoi takimin e Bashës

Personi që shihni në foto quhet Marsid Gupi. Një ditë më parë ai ndodhej në rolin e drejtuesit të takimit të deputetit Lulzim Basha me disa studentë të një universiteti privat në Tiranë.

Sot janë mësuar detaje të reja në lidhje me drejtuesin e takimit të deputetit Basha me të studentët e privatit.

Marsid Gupi është edhe pjesëtar i listës së patronazhistëve. Emri i tij ndodhet në listën e patronazhistëve të PS-së të shpërndarë para zgjedhjeve.

Por jo vetëm kaq.

Marsid Gupi është edhe zyrtar i Ministrisë së Brendshme dhe jo dokudo, por në Agjencinë e Blerjeve të Përqëndruara, që merret me shumicën e blerjeve dhe tenderave që bën qeveria Rama.

Pra, drejtuesi i takimit të Bashës me studentët e universitetit privat, është një militant socialist, i dhënë me hua për 1 ditë tek deputeti Lulzim Basha.

Ndërkohë, vëllai i patronazhisit socuialsitë, Gupi punon te zyra e Kadastrës në Tiranë dhe njihet si militant i PS, por edhe si komisioner.

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply