Shpallen fituesit e primave në Durrës dhe Dibër, ja kush fitoi

Fituesi i primareve në Durrës është shpallur Ardian Muka me 1162 vota ndërsa në Dibër është fitues Premtim Kryemadhi me 424 vota.

Për Mukën kanë votuar 1162 vota dhe rreth 300 për Gjipalin.

Kush ishte në garë

Durrës
Ardian Muka, inxhinier urbanist
Silvja Gjepali, IT

Dibër
Behar Dema, ekonomist
Dafina Muda, psikologe
Premtim Riza Kryemadhi, arsimtar

About Redaksia

Check Also

Zgjedhjet në Himarë, KQZ regjistron PD me kryetar Sali Berishën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar partitë për garën e pjesshme elektorale të 4 gushtit …

Leave a Reply