Primaret si frymëmarrje politike

Nga Luçiano BOÇI

Sot është dita e thyerjes së atrofizimit politik, e daljes nga kulla “e fildishtë” e politikës, e marrjes frymë lirisht të saj.

Është rikthim i aksioneve tek ata që janë zemra e shpirti i një partie, tek anëtarësia.

Primaret brenda PD, shuajnë debatin shterp politik dhe e nxjerrin PD “faqe njerëzve”, ashtu siç ajo duhet të jetë.

Nga sot fitohet gjallëria e kërkuar e ndizet fryma e fitores.

Suksese për çdo sfidant!

About Redaksia

Check Also

Si rekruton e si përdor mafia Soros!

Nga Edi PALOKA Mafia , perpara se te pranoje nje “ushtar” te ri ne familje …

Leave a Reply