Berisha: Kompania “Emaar” u zhduk! Afera e Portit të Durrësit, afera më e madhe korruptive në Europë

Nga foltorja e Kuvendit, ish-Kryeministri Berisha denoncoi lidhjet e shumta të qeverisë me krimin. Ai u ndal veçanërisht te Porti i Durrësit, duke thënë se ai kontrollohet nga krimi.

Jo vetëm kaq, por Berisha tha se do pastrohen shuma përrallore në aferën e Portin e Durrësit.

“Kompania EMAAR u zhduk, por kanë dalë tani në dritë disa kompani offshore në lidhje me kreun e Meduzës dhe pengun e tij për pastrimin e 2 miliardë eurove.

U them këtu dhe do ju njoftoj në seancat e tjera, se afera e Portit të Durrësit është afera më e madhe korruptive në Europë.

Kjo që po them unë është vetëm një kapitull, kapitulli tjetër është më i zi.

Prokurori italian deklaronte dje se mafia shqiptare, lexoni: mafia e klanit Rama, është më e rrezikshme se Ndragheta. Ju jeni dëshmitarë se si filloi bashkëpunimi.

Krimi më i egër dhe më barbar është ai i kriminelëve në qeverinë shqiptare dhe bashkëpunëtorëve të tyre kudo që janë”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Dokumentet/ Porti i Jahteve të Alabar në Durrës na ka kushtuar 415 mln € pa nisur ende

Nga Ola XAMA Kur qeveria dërgoi në Kuvend miratimin e projektit për ndërtimin e “Durrës Yacht …

Leave a Reply