Gjykata jep vendimin: 3 vite e 4 muaj burg për Tahirin

Ish-ministri i Brendshëm i Edi Ramës, Saimir Tahiri është dënuar me 3 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Apelit e Krimit dhe korrupsionit.

Sipas gjyqtarit të Apelit, Saimir Tahiri do ta vuajë dënimin në një burg të sigurisë së zakonshme.

Gjyqtari është shprehur se është provuar që Saimir Tahiri ka përfituar nga aktiviteti i Habilajve.

Gjykata e Apelit të GJKKO-së ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Shkalla e parë e gjykatës speciale, duke rrëzuar faktin që Tahiri do të kalonte në Shërbim prove.

About Redaksia

Check Also

Zbulohet ortakëria e Olsi Ramës me Amant Josifin në kërkim ndërkombëtar për 2.2 miliardë euro mashtrim

Mandati i arrestit ndërkombëtar për Amant Josifin erdhi pas disa shkrimeve investigative në mediat e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.