Berisha mbështet protestën e banorëve që u janë shembur shtëpitë: Të dielën të gjithë para Kryeministrisë

Ish-Kryeministri Berisha mbështet protestën e banorëve të 5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit nesër në orën 12 para Kryeministrisë. “Të gjithë në protestë! sb”, shkruan Berisha në një postim në Facebook.

Banorët e “5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit kanë paralajmëruar protestën e radhës. Ata kanë lajmëruar, se protesta e tyre do të mbahet të dielën, pra nesër, më datë 06.02.2022 pranë Kryeministrisë, në orën 12:00.

Kujtojmë, se kjo nuk është protesta e tyre e parë dhe se banorët kanë paralajmëruar protesta të njëpasnjëshme, derisa kushtet e tyre të plotësohen, ndërsa shembjet në lagjen e “5 majit” do të vijojnë më datë 9 shkurt.

About Redaksia

Check Also

Si e fshehu SPAK emrin e Amant Josifit, Policia spanjolle kërkoi arrestimin e tij

Operacioni i madh ndërkombëtar i emërtuar “FRIDA-REFOX” u zhvillua në datat 8 dhe 9 nëntor …

Leave a Reply

Your email address will not be published.