Deklarata e fortë e Berishës: Rama kërkon shkarkimin e Metës për Bashën

Ish-Kryeministri Berisha deklarpo për Klan News se, Rama po kërkon shkarkimin e Metës si President për t’ia bërë dhuratë Bashës. “Këtë skemë ma kanë paraqitur mua kohë më parë zëra ndërkombëtarë, por e kam refuzuar”, tha Berisha.

Berisha tha se, qëllimi final ishte që Lulzim Basha të bëhej president. “Rama rrëmbeu zgjedhjet, tani do rrëmbejë postin e presidentit për Lul Bravën. Është pyetur edhe Sali Berisha për këtë, si e vlerëson. Kam qenë kategorik. Më kanë pyetur njerëz të rëndësishëm. Zëra ndërkombëtarë.

Jam përpjekur të shpjegoj se çfarë pasojash do kishte kjo. E tëra kjo bëhej për të vendosur në krye, simbolin e të gjitha ligësive në politike. E gjitha kjo bëhej, që shpejt e shpejt të zgjidhej Lul Brava president. Sigurisht që zëri im ishte i fuqishëm kundër tij.

Lul Brava hapi fjalë, që është krejtësisht e paimagjinueshme, se Rama do bëhet president dhe unë kryeministër. Këto ishin fantazira. Qëllimi i vërtetë ka qenë emërimi i Lul Bravës. Edhe Ramës i konvenonte kjo gjë”, tha Berisha.

“Kjo tragjikomedi që po luhet është gjëja më e turpshme. Gjykata nuk mund të pranonte kurrsesi të shqyrtonte një çështje që ka të bëjë me agjitacion dhe propagandë. Kjo gjykatë merret me deklarata”,theksoi ai.

About Redaksia

Check Also

Pollo: Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet më fort nga politikanët maqedonas e serbë!

Ngatërresa “Ballkan Hapu” lipset të kundërshtohet edhe më fort nga politikanët e aktorët publikë maqedonas …

Leave a Reply

Your email address will not be published.