Edi Rama po vepron si bandit! Veproni sot, nesër do jetë shumë vonë!

Nga Kastriot ISLAMI

Turp… shume turp!

Edi Rama po vepron si bandit! Ai si drejtues i maxhorances po demton rende dinjitetin dhe sovranitetin e institucionit me te rendesishem te vendit, Presidences… Pergjegjes konkret eshte kuvendi dhe maxhoranca parlamentare qe veprojne tinezisht si bandite dhe nuk kane guximin te veprojne konform kushtetutes… Pergjegjesi te madhe duke u bere pjese e lojes ka edhe GJK… justifikimi se ka presione qe vijne nga jasht eshte banal… nese ky eshte i vertete, Presidenti ka detyrimin per te vepruar ne mbrojtje te dinjitetit e sovranitetit te institucioneve kushtetuese!

Presidenti ka detyrimin kushtetues per te mbrojtur dinjitetin dhe sovranitetin e institucionit qe drejton! Nuk duhet bere asnje kompromis ne mbrojtje te dinjitetit te institucionit… Presidenca duhet te mbroje me cdo kosto dinjitetin e saj!

Imagjinoni kur goditja e pashembullt vepron mbi Presidencen se cfare mund ti ndodhe qytetarit te thjeshte!

Prandaj kemi prekur fundin dhe nuk po ndalohet rrokullima drejt shkaterrimit!

Qytetaret duhet te ndergjegjesohen per te Keqen e madhe qe i kanoset vendit dhe shqiptareve! Mos e neglizhoni kete moment, veproni sot se neser do te jete jo thjesht vone por shume vone! Sepse kur cenohen dinjiteti e sovraniteti nuk mbetet me asgje!

About Redaksia

Check Also

Kodi etik diplomatik e moral i munguar në Shqipëri!

Enver Bytyçi Në diplomaci, si në çdo profesion, ka një kod sjelljeje. Ky kod në …

Leave a Reply