Pollo: Votat e Lulzimit si Aneksi Nr.2 i Grupit Parlamentar Edi Rama

Pasi Lulzim Basha vendosi që votat e partisë së tij t’i vërë në shërbim të Edi Ramës për të shtyrë mandatin e organeve të Vettingut ka reaguar Genc Pollo i cili me ironi ka bërë edhe një krahasim. Ai i ka quajtur votat e Lulzim Bashës si Aneksi numër 2 i Grupit Parlamentar të Edi Ramës dhe sipas tij janë votat e Tom Doshit.

Deputetët që tashmë janë renditur në krahë të Sali Berishës nuk e dhanë votën për zgjatjen e organeve të Vettingut dhe në Kuvend ata folën me tone të ashpra për atë se çfarë ka prodhuar deri tani kjo reformë.

Deklarata
Votat e Lulzimit si Aneksi Nr. 2 i Grupit Parlamentar Edi Rama.
Aneksi 1 janë votat e PSD së Tomës.

About Redaksia

Check Also

Ymer Barçi prezanton kandidaturën në Primare për Bashkinë e Matit

Të dashur demokratë, anëtarë e simpatizantë Të dashur matjanë! Të nderuar zonja dhe zotërinj! Unë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.