Skandali/ Kandidati i Bashës në Rrogozhinë i dënuar për armembajtje pa leje, dokumenti

Pas kandidatit për Bashkinë e Vorës, Ymer Marku i cili ishte proceduar penalisht për pastrim dhe fshehje pasurie, një tjetër emër i Lulzim Bashës rezulton i dënuar.

Kandidati i Partisë Demokratike në Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi ka qenë i dënuar në Itali për veprën penale “armëmbajtje pa leje”.

Gjithashtu mësohet se Ferdinand Saraçi ka ndërruar edhe emrin.

Më herët ai quhej Fredi Saraçi, duke e ndryshuar në Ferdinad./E.K-CNA.al

About Redaksia

Check Also

Banditi që goditi Berishën militant i PS, mik i djalit të Muç Nanos

Dalin të dhënat e para në lidhje me personin që sulmoi kreun e Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.