Elton Bano: Njerëzit e lirë vendosin ndryshimin!

Kandidati për Kryetar Bashkie në Lushnje, Elton Bano ka vijuar takimet me banorët e zonave kodrinore.

“Sot te gjithve banoret e Lushnjes po e kërkojnë ndryshimin sepse ne 12 vite keq qeverisje ne jeten bashki kane prodhuar politika ne dem te qytetarëve te saj. Bashkia eshte kthyer jo ne nje institucion per t’i sherbyer qytetarëve te vet por punesim per militantët.

I bej thirrje punonjësve te administratës te mos bëhen leve e politikës e te trysnojne banoret per tjetërsim vote.

Njerzit e lire vendosin ndryshimin. Se bashku ne Bashkine e re do te krijohet Departamenti i bujqësisë me konsulencën e specialistëve me ne te te qyteteve. Do te hapim zyren e Mbrojtjes se Fermerit dhe Konsumatorit. Ofrimi i politikave ne mbeshtetje te fermerit etj.

Ne kemi te njejta sfida. Ne duam nje te ardhmen mente mire per te mire. Se bashku do te sjellim ndryshimin”, u shpreh ne këto takime zoti Bano.

About Redaksia

Check Also

Deklarata e fortë e Metës: Një pjesë e ushtrisë përdoret për të mbjellë kanabis

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta doli në një konferencë për mediat këtë të …

Leave a Reply