Veliaj hakmarrje primitive ndaj banores që takoi Berishën, i vendos 12 milionë lekë gjobë

Hakmarrje primitive e Erion Veliajt ndaj banores së zonës së “5 Maji” në Tiranë, e cila ditën e djeshme takoi ish-Kryeministrin Sali Berisha.

Me urdhër të Veliajt, Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit ka shkuar dhe i ka vendosur 12 milionë lekë gjobë për ndërtim pa leje.

Gjoba është vendosur për Laureta Nikollin, banesa e së cilës do të shembet me 22 shkurt. Sipas banores, gjoba është vendosur për t’i bërë presion me qëllim që të mos kundërshtojë vendimin e bashkisë dhe të firmosë kontratën e dhurimit që i ka ofruar Bashkia e Tiranës.

About Redaksia

Check Also

Gazetari italian: Si u zhduk emri i Olsi Ramës nga hetimet e grupit ta kokainës

Gazetari i RAI3, Giorgio Mottola zbuloi se si u arrit te investigimi që ka tronditur …

Leave a Reply