31-vjetori i rrëzimit të bustit të diktatorit, Berisha: Revolucioni ynë do të vazhdojë!

Lideri Historik i PD, Sali Berisha mori pjese në aktivitetin e zhvilluar në Qytetin Studenti në përkujtim të 31-vjetorit të rrëzimit të bustit të E.Hoxhës.

Duke folur për këtë ngjarje, Berisha tha se në atë kohë, “ne ishim pakicë, por nuk u mposhtëm”

“U organizuan falanga krimi, u armatosën falanga krimi”.

“Por Në fituam”, tha Berisha.

“Asgjë nuk mundi ta ndalojë revolucionin tonë”.

“Ndaj edhe sot asgjë nuk do ta ndalë revolucionin tonë”, vijoi Berisha.

“Prandja u bëj thirrje për vazhdimin e këtij revolucioni të rëndësishëm për të ardhemen dhe dinjitetin e shqiptarëve”, tha Lideri Historik i PD.

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply