Enough is enough… zonja ambasadore!

Iva V. GRILLO

Se çfare modeli ofrojne kandidate te zgjedhur per here te pare nga zgjedhje primare brenda nje grupimi politik, te kryera me ato mundesi qe jane…ne nje ambient toksik te cilin e ka krijuar edhe ambasadorja ne fjale…kete vetem koha do t’a tregoje.

Por se çfare modeli na jep diplomatja amerikane qe nderhyn ne menyre brutale, te paskrupullt dhe ne shkelje te plote me standartet e diplomacise, ne balancat politike te nje vendi tjeter duke u vene ne krah te nje pushteti te korruptuar, kjo nuk do as as mend e as kalem.

Quhet nderhyrje flagrante ne procesin zgjedhor te nje vendi tjeter, bullizem diplomatik dhe njerezor madje… bullizem e fyerje jo vetem ndaj kandidateve qe jane ne gare, por ndaj gjithe shoqerise shqiptare.

Koha qe zonjes ambasadore ti thuhet mjaft!

Yuri Kim, non-grata per shqiptaret!

#EnoughIsEnough

About Redaksia

Check Also

E vërteta e kundërshtarit të diktatorit, nga dritarja e të burgosurit politik

Nga Ndriçim KULLA Sali Berisha, lideri historik i PD, e cila bëri të mundur vendosjen e pluralizmit politikë …

Leave a Reply