“Një vendi i lirë po pushtohet nga Rusia”, Berisha: Shpreh solidaritetin tim me Ukrainën

Ish-Kryeministri Berisha dënon agresionin rus ndaj Ukrainës. Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Vladimir Putin po dhunon çdo akt, ligj dhe marrëveshje ndërkombëtare.

Ish-kryeministri e quan Putinin si Brezhnjevin e Ri të Rusisë, ndërsa thekson se paqja në Europë është e rrezikuar.

Reagimi

Nje vendi i lire dhe i pavarur po pushtohet nga Rusia e Putinit, agresori qe dhunon çdo akt, ligj dhe marreveshje nderkombetare.
Shpreh solidaritetin tim me te larte per autoritetet dhe qytetaret e Ukraines dhe denoj me ashpersine me te madhe agresionin e Brezhnjevit te Ri te Rusise, doktrinen e tij te sovranitetit te kufizuar si armikun dhe rrezikun me kryesor te paqes ne Europe. sb

About Redaksia

Check Also

Vrasja e Vajdin Lames, pas vizitës së Ramës në Dubai SPAK anullon hetimet për Lul Berishën dhe Plarent Dervishin

Si Lul Berisha edhe Plarent Devishi dyshohet se fshiheshin në Dubai.  Rama e vizitoi Dubain …

Leave a Reply