Ushtarët ukrainas eliminojnë një grup të Kadyrovit që planifikuan vrasjen e Zelenskeyt

NEXTA TV po raporton se, Sekretari i Këshillit të Sigurisë dhe Mbrojtjes së Ukrainës, Olexey Danilov, ka bërë të ditur se është eliminuar një grupi i liderit çeçen Kadyrov të cilët e kishin planifikuar vrasjen e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

About Redaksia

Check Also

Lamtumirë e fundit për liderin e opozitës ruse

Është përcjellë për në banesën e fundit lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny, në Maryino …

Leave a Reply