Shkelet embargoja/ Berisha: Anija ruse e goditur nga sanksionet ndodhet në portin e Durrësit!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar shkeljen e embargos aktuale nga ana e shtetit shqiptar, të marë marë nga organizata ndërkombëtare kundër Rusisë dhe kompanive ruse, pas agresionit të saj ushtarak ndaj Ukrainës.

Berisha ka thekuar se anija ruse e goditur nga sanksionet, e deklaruar nga USA si një nga kompanitë e rrezikshme e që duhet të ndalohet është lejuar të vi në portet shqiptare prej dy ditësh dhe gjendet në Radë në Portin e Durrësit.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Shkelet embargoja.

Anija ruse e goditur nga sanksionet prej dy ditesh ne rade ne portin e Durresit!

Mirmbrema doktorr, dua te denoncoj nje veprim ne kundershtim me embargot aktuale te Mara nga organizatat nderkombetare kundra rusise. Dhe qe ministrja xhaxhka i deklaroj në tv. Nje anije ruse e deklaruar nga USA si nje nga kompanite e rrezikshme e qe duhet te ndalohet eshte lejuar te vi ne portet shqiptare, ndryshe nga sa deklaron ministrja. Bashkëngjitur ke deklaraten e shtetit Amerikan, te dhenat e pronarit te anijes qe eshte i ndaluar e duhet te jetë pjese e embargos, dhe foto satelitore e marines ku ndodhet anija aktualisht

Anija eshte ne Rade. Por duan t’a fusin Ata e kane pranuar e duan t’a fusin, ne te gjithe ventet i kane kthyer mbarpsh, anija u be dy dit ne rade, e nuk e kthejn mbrapsh po duan t’a pranojne

Likn-u zyrtar per embargon

https://www.jdsupra.com/legalnews/more-u-s-sanctions-on-russia-veb-psb-1352919/?fbclid=IwAR2BVtTireUnoZovVXCfMDKJqa276PzppCffz6Umi10AL6inp76Hi0RAY00

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply