“15 vjet burg për fjalën e lirë dhe bllokim i Facebook në Rusi”, Berisha: Putin diktator mizor!

Ish-Kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, diktatori mizor Putin dekreton denimin e fjales se lire me 15 vjet burg ne vendin e tij dhe bllokon facebook-un ne Rusi! Berisha shkruan se, me këto masa ai dëshmon se po vendos në Rusi një diktaturë të egër staliniste.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Diktatori mizor Putin dekreton denimin e fjales se lire me 15 vjet burg ne vendin e tij dhe bllokon facebook-un ne Rusi!

Te dashur miq, diktatori gjaksor Putin qe po kryen genocid dhe krime kunder njerezimit ne Ukraine firmosi sot ligjin per denimin me 15 vjet burg per ata qe japin lajme te “rreme” per ushtrine ruse dhe barbarite e saj ne Ukraine. Po ne kuader te denimit te fjales se lire ai sot bllokoi Facebook-un ne Rusi.

Me keto masa ai deshmon se po vendos ne Rusi nje diktature te eger staliniste. sb

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply