Nesër Shkodra në protestë!

Neser ne Shkoder, thirrje per proteste!

Edhe nese ecim ne kembe siç propozon ministria qe zhvendoset me Range Rover, e gjithe ekonomia shqiptare (si kudo ne bote) vihet ne levizje nga karburantet. Nese çmimi i tyre rritet (me shume se çdo vend ne rajon, madje dhe ne Europe), rritet bashke me te dhe çmimi i çdo produkti e çdo sherbimi.

Nese nuk ngrihemi sot ndaj qeverise, neser do ngrihemi kunder njeri-tjetrit, ne anarki, dhune dhe braktisje. E vetmja rruge eshte bashkimi kunder atij qe ka vjedhur gjithçka duke pasuruar vetem nje grusht njerezish. Njerez, te cilet i ka fuqizuar ne ate pike sa te diktojne edhe çmimin e jetes.

Ora 12, ne Sheshin “2 Prilli”!

About Redaksia

Check Also

Pse SPAK ka lindur i vdekur

“RD” Inceneratorët hetohen, pastaj sekuestrohen, pastaj konstatohet se nuk ka fare inecenerator në Tiranë dhe …

Leave a Reply