Protestë madhështore në Durrës, bllokohet qarkullimi i automjeteve

Miëra qytetarë po protestojnë në akset dhe zonat kryesore të qytetit të Durrësit. Qytetarët kanë vërshuar në rrugë për të bllokuar zonën e njohur si Stacioni i Trenit, e cila është tejet e frekuentuar në këtë orar.

Policia nga ana e saj ka marrë masa, duke vendosur patrulla policie në çdo rrugë kryesore, rrethrrotullim dhe hyrje-dalje në autostradën Tiranë-Durrës. Numri i policeve është i lartë dhe kanë marre kontrollin e rrugeve.

Te shumte në numër janë edhe policët civilë.

About Redaksia

Check Also

Lubonja shpërthen kundër Soros, reagimi…

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin Open, duke folur për Samitin për Rajonin të …

Leave a Reply