Protestuesit bllokojnë aksin rrugor Lezhë-Shkodër

Qytetarët lezhianë kanë bllokuar aksin nacional Lezhë-Shkodër, në protestën e tyre kundër rritjes së çmimeve, e cila ka hyrë në ditën e saj të tretë.

Me pankarta në duar qytetarët kërkojnë marrjen e masave nga qeveria për të amortizuar rritjen e çmimit të naftës dhe ushqimeve.

Vala e protestave ka përfshirë pothuajse të gjithë vendin, konkretisht në Lezhë, Shkodër, Laç, Mirditë dhe Balls.

Prej orës 17:00 ka filluar dhe protesta në Bulevardin e Dëshmorët e Kombit përballë kryeministrisë.

About Redaksia

Check Also

Zgjedhjet në Himarë, KQZ regjistron PD me kryetar Sali Berishën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar partitë për garën e pjesshme elektorale të 4 gushtit …

Leave a Reply