Taksistët në protestë para Kryeministrisë për uljen e çmimit të naftës

Taksistët janë mbledhur në sheshin para Kryeministrisë mëngjesin e sotëm për të protestuar kundër rritjes së çmimit të naftës.

Protestuesit thanë se, çmimet janë rritur aq shumë saqë janë kthyer në të papërballueshme dhe kërkuan ndërhyrje nga institucionet shtetërore. Ata thanë se kjo rritje e çmimeve do rëndojnë xhepat e qytetarëve, pasi siç u shprehën, ata do detyrohen të rrisin çmimet e shërbimit.

Një nga protestuesit njoftoi se protesta nga taksisë po zhvillohen edhe në qytete të tjera. Ai shtoi se protestat nga ana e tyre do të vijojnë deri në një reagim nga instancat shtetërore.

Prej dy ditësh, protesta po zhvillohen në vend për rritjen e çmimeve në Tiranë dhe disa qytete të vendit.

About Redaksia

Check Also

Investigimi/ Trafik kokaine me taksitë në Tiranë, pamje e prova, por policia hesht

Me shprehjen “e dinim” që nën zë e qarkullojnë këto ditë ata që duhet të …

Leave a Reply