Basha nuk e njeh dorëhqjen: Mbetem në dispozicion të demokratëve…

Në një prononcim për mediat, pasi doli nga selia e PD, deputeti Lulzim Basha shprehur edhe një herë qëndrimin e tij, për të bërë gjithçka për bashkimin e PD.

“Mbetem në dispozicion për të bërë gjithçka për hir të demokratëve dhe për të bashkuar Partinë Demokratike”, u shpreh në një prononcim të shkurtër për mediat.

Më herët, Arbi Agalliu deklaronte: ‘Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka kërkuar dorëheqjen e Bashës, por se kur do ta japë, kjo ngelet në përgjegjësinë e tij. Grupi i PD-së do të ndërmarrë të gjitha hapat që ka rregullorja dhe statuti, nëse Basha nuk vepron në kohë’.

About Redaksia

Check Also

Qeveria Rama do të japë prokurimin publik me prokurim publik, Bozdo: Shqiptarët do paguajnë 170 mln euro më shumë

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË SË PD, ENO BOZDO Qeveria Rama ka vendosur të …

Leave a Reply