Deputetët e PD bashkohen në Parlament pa Bashën

Deputetët e PD kanë bashkuar sot votën me ata të grupimit Berisha. Ky shihet si një sinjal i ri i bashkëpunimit mes dy grupeve të demokratëve të ndarë në dysh.

Edhe pse nuk u miratua rezoluta për agresionin rus ndaj Ukrainës të paraqitur nga grupimi Berisha. Deputetët e  PD bashkuan votat me deputetët që mbështesin Sali Berishën dhe ishin të gjithë dakord. Ata ngritën kartonët jeshilë në Kuvend, por me kartonat e kuq të shumicës u hodh poshtë. Në sallë pro votoi Arbi Agalliu që mban detyrën e sekretarit të grupit të PD-së.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Mirush Kabashi ishte i paarritshëm!

Kryetari i PD, Sali Berisha i ka shprehur ngushëllime familjes për ndarjen nga jeta të …

Leave a Reply