Putini braktiset edhe nga këshilltari i tij, Anatoly Chubais largohet nga Rusia

Një këshilltar i presidentit rus Vladimir Putin është larguar nga qeveria ruse dhe është larguar nga vendi, sipas Reuters.

Anatoly Chubais, një reformator veteran thuhet se është kundër pushtimit të Ukrainës dhe nuk ka ndërmend të kthehet në Rusi.

Një nga reformatorët e paktë nga fillimi i viteve 1990 që ka mbetur në qeverinë e Putinit, duke ruajtur ende lidhjet me Perëndimin, Chubais do të ishte zyrtari i nivelit më të lartë që është larguar nga Rusia që nga fillimi i luftës deri më tani.

About Redaksia

Check Also

Moska “blindohet” për përcjelljen e Navalnyt drejt banesës së fundit

Alexei Navalny, lideri i opozitës ruse, do të përcillet sot në banesën e tij të …

Leave a Reply