“Për të mirën e të gjithëve, Messi duhet të largohet nga Parisi”

“Lionel Messi do të duhej të largohej nga Parisi, për të mirën e të gjitha palëve”. Kështu shkruan media franceze “RMC Sport” duke iu referuar komentatorit të saj, Jerome Rothen”.

Ky i fundit nuk beson se ylli argjentinas do të duhej të qëndrojë në Paris Saint-Germain pas një sezoni thuajse të falimentuar.

“10 ditë të kaluar në Argjentinë nuk do ta përmirësojnë pjesën e fundit të sezonit me PSG-në. Jam skeptik, historia e dashurisë në mes të palëve nuk ka lindur kurrë. Për të mirën e të gjithëve, ai do të duhej të largohet në qershor. Kjo është parandjenja ime”, deklaroi ai.

Messi i ka zhvilluar vetëm 26 ndeshje me PSG-në këtë sezon duke i realizuar 7 gola dhe duke i dhuruar 11 asistime në të gjitha kompeticionet. Për të spekulohet se mund të rikthehet në Barcelonë gjatë verës që vjen.

About Redaksia

Check Also

Darka e fundit e Macron me Mbappe

Emmanuel Macron është një tifoz i madh i futbollit. PSG, skuadra e tij e zemrës, …

Leave a Reply