Paloka: Basha dështak! Në 8 vite nuk e çoi PD-në njëherë në fitore

Deputeti i PD-së, Edi Paloka, e ka quajtur Lulzim Bashën një dështak dhe se çdo gjë në PD e ka arritur falë Sali Berishës.

I ftuar në ‘Quo Vadis’, Paloka tha se, në 8 vite si kryetar i opozitës, Basha nuk diti t’i përgjigjej Ramës dhe ta çonte një herë të vetme PD-në në fitore.

Paloka: E kam quajtur dhe po e them tani, është thjesht dështak. Një njeri që nuk ka ditur t’i përgjigjet Ramës. Mbase, në një jetë tjetër, si profesionist, edhe mund të ishte i suksesshëm, kurse në politikë ky e mori të gatshëm çdo gjë nga Sali Berisha. Që ditën e parë që erdhi, 8 vite në pushtet të PD, kaloi nga një ministri në tjetrën. U bë kryetar bashkie, po me ndihmën e Sali Berishës. Kur dolën në opozitë, Berisha i dha trashëgimi edhe PD-në, të cilën 8 vite nuk diti ta çonte njëherë në fitore.

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply