Berisha takohet me ambasadorin e ri të Republikës së Çekisë në Tiranë: PD parti e vlerave

Te dashur miq, sot prita ne nje takim ambasadorin e ri te Republikes se Çekise ne Tirane, z Karel Urban. Perfitova nga rasti te falenderoj vendin dhe kombin e tij mik per ndihmen e çmuar dhene Shqiperise dhe shqiptareve ne dekada.

Gjate ketij takimi diskutuam gjeresisht mbi zhvillimet ne Shqiperi dhe ne rajon. Theksova ne kete takim se Partia Demokratike ka qene dhe mbetet parti e vlerave dhe integrimeve europiane dhe euroatllantike. Takimi ishte i hapur. sb

About Redaksia

Check Also

Korreshi: Gazeta e Meros ngatërron qëllimisht opinionin publik për të justifikuar vdekjen e dy qytetarëve të pafajshëm

Deputeti i PD, Saimir Korreshi ka reaguar pas lajmeve të rreme që ka publikuar mediat …

Leave a Reply