Berisha uron Orban: Fitore e shkëlqyer!

Fitore e shkelqyer e kryeministrit Victor Orban!

Miq, dje ne zgjedhjet e pergjithshme parlamentare ne Hungari, kryeministri Victor Orban dhe partia e tij Fidesz arriten nje fitore spektakolare. Ata moren 53.1% te votave kundrejt koalicionit te majte dhe ekstrem te djathte te cilet moren 35% te votave.

Me kete fitore te shkelqyer dhe historike Viktor Orban merr mandatin e katert radhazi si kryeminister i Hungarise shperblim ky i suksesit te madh te reformave te tij te gjithanshme. Shqiperia dhe Partia Demokratike kane te kryeministri Victor Orban dhe partia e tij miqte me te mire te ketyre 30 viteve ndaj dhe ju ftoj te dashur miq t’i percjellim Kryeministrit Orban dhe partise se tij simoter e PDSH urimet me te perzemerta per kete fitore historike per Hungarine! sb

About Redaksia

Check Also

Greqia pubikon skandalin: Gjyqtarja Irena Gjoka e dënuar në Greqi për falsifikim dokumentesh

Shkrimi i plotë i gazetës më të madhwe greke, “Ta Nea” Gjyqi i kryebashkiakut të …

Leave a Reply