Berisha: Rama po legalizon drogën, do “vrasë” rininë!

Lideri historik i PD, Sali Berisha, gjatë një konference për shtyp u shpreh se, legalizimi i kanabis në Shqipëri do vrasë rininë, shfaq psikoza të rënda

“Në formimin tim si mjek kam lexuar gjërësisht për kanabisin, jam i vetëdijshëm se vaji i kësaj bime përdoret për lehtësimin e disa rrthanave, ankthit, dhimbjeve dhe të tjerave. Në këtë kontekst, të dhëna nga mjeku nuk kam ndonjë kundërshti, por studime të gjera të universiteteve më prestigjoze kanë faktuar se kanabis krijon probleme serioze strukturore dhe në procese të trurit. Shfaq psikoza më të rënda”, u shpreh Berisha.

About Redaksia

Check Also

Inceneratori fantazëm i Tiranës mori 3,8 milionë euro në 4 muaj!

Teksa investimet publike nga buxheti i shtetit kanë pësuar rënie të ndjeshme si me planin dhe …

Leave a Reply