Berisha: Ballkani i Hapur, tualet për Vuçiç që s’njeh genocidin në Kosovë

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi nga foltorja e Kuvendit se, nisma Ballkani i Hapur është denoncuar nga BE në të gjitha nivelet dhe përfaqësues të lartë të SHBA.

Berisha tha se, nisma ‘Open Balkan’ është një make-up ndaj Vuçiçit, i cili nuk njeh genocidin në Kosovë.

“Ballkani i Hapur është denoncuar nga BE në të gjitha nivelet dhe përfaqësues të lartë të SHBA.

Ballkani i Hapur s’ka qëllim veçse tualet ndaj një njeriu që s’njeh genocidin në Bosnjë dhe Kosovë, ka emrin Aleksandër Vuçiç.

Olta Xhaçka ka një bashkëshort strategjik, lëre pastaj kur shkon në Jalë, e denoncojnë oficerët, në kundërshtim me të gjitha ligjet”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Alizoti: Ministri i Brendshëm ka frikë të përmendë emrat e banditëve të zonës ku është zgjedhur

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me eksponentë …

Leave a Reply