Denoncimi: Pas burrit, Elisa Spiropali punëson gjithë fisin në OST

Një denoncim ka ardhur në redaksinë e SYRI-t, në lidhje me shkeljen e ligjit për punësim, sipas të cilit nuk lejohen emërimet nepotike në administratën shtetërore.

Sipas denoncuesit, ministrja e Ramës, Elisa Spiropali ka punësuar të gjithë fisin e saj te O.S.T.

“Elisa Spirokali, ka futur gjithë fisin në administratën shtetërore, pasi futi burin e saj në O.S.T. këshilltar dhe pastaj drejtor departamenti, tani ka fotur nusen e vëllait po aty në O.S.T. Alba Beqaj quhet te Drejtoria ligjore dhe djalin e tezes, Elton Rumani, po te drejtoria ligjore ne O.S.T. Bimi”, thuhet në denoncim.

Denoncimi i plotë

Pershendetje, kjo Elisa Spirokali, ka futur gjithe fisin ne administraten shteterore, pasi futi burin e saje ne O.S.T. keshilltar dhe pastaj drejtor departamenti, tani ka fotur nusen e vellait po aty ne O.S.T. Alba Beqaj quhet te Drejtoria ligjore dhe djalin e tezes, Elton Rumani, po te drejtoria ligjore ne O.S.T. Bimi

About Redaksia

Check Also

Foto-lajm, vërshim popullor në bulevard

Dhjetra mijëra protestues kanë mbushur bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta kombëtare e opozitës po zhvillohet …

Leave a Reply