Elizabeta Rredhi zgjidhet kryetare e PD Divjakë

Një grua ka fituar zgjedhjet për drejtimin e degës së PD në Divjakë. Elizabeta Rredhi doli fituese e kësaj gare përballë kandidatit tjetër, Gjergji Janko.

Ajo grumbulloi 240 vota, ndërsa Janko 159 dhe 6 vota u shpallën të pavlefshme.

Në total ishin 405 votues nga 820 anëtarë që ka dega e PD-së Divjakë.

About Redaksia

Check Also

Lubonja: Kemi një bandë të madhe që ka krijuar një sistem për të mbajtur në pushtet Edi Ramën

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje Skype me emisionin “Open”, tha se nga dosja Metamorfoza …

Leave a Reply