Martin Heinze-Yuri Kim: Duhet të hiqni dorë menjëherë nga funksionet tuaja!

Eksperti gjerman, njëherazi ish-këshilltar i CDU gjermane, Martin Henze, ka replikuar me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Henze e akuzon Kim se ka ndërhyrë në proceset ligjore të shtetit shqiptar dhe e krahason sjelljen e saj me atë të diktatorit rus, Vladimir Putin.

Ai i bën thirrje ambasadores Yuri Kim që të japë menjëherë dorëheqjen nga funksionet e saj.

Reagimi

“Ambasadore, a doni vërtet t’i tregoni publikut ndërkombëtar, popullit shqiptar dhe Europës se një ambasador lejohet të ndërhyjë në proceset ligjore të një vendi pritës? Nëse keni këtë pikëpamje, nuk jeni më e mirë se Putini. Duhet të hiqni dorë menjëherë nga funksionet tuaja”.

About Redaksia

Check Also

Sondazhi, 81.5% e shqiptarëve: Qeveri e korruptuar, 63% nuk besojnë tek prokurorët

Anketa IDM, 1 Anketa vjetore e opinionit publik “Besimi në Qeverisje 2023”, zhvilluar nga Instituti …

Leave a Reply