Berisha përshëndet rizgjedhjen e Macron: Fitore e madhe për Francën dhe mbarë Europën

Ish-Kryeministri Berisha ka përshendetur rizgjedhjen në postin e Presidentit të Francës të Emanuel Macron.

Në një mesazh në facebook Berisha shkruan se, “kjo ishte nje fitore e madhe për Francën dhe mbarë Europën. Rivalja e tij Marine Le Pen ishte një ekstremiste pro Putin por edhe raciste dhe albanofobe”.

Postimi i plotë

Rizgjedhja e Presidentit Makron, një fitore për Francën dhe Europën!

Të dashur miq, në zgjedhjet presidenciale të Francës presidenti Emanuel Macron u rizgjodh, mori mandat të dytë.

Kjo ishte një fitore e madhe për Francën dhe mbarë Europën. Rivalja e tij Marine Le Pen ishte një ekstremiste pro Putin por edhe raciste dhe albanofobe.

Ndaj dhe ti urojmë suksese Presidentit Macron në të mirë të Francës dhe Bashkimit Europian. sb

About Redaksia

Check Also

Berisha: Metamorfoza e Altin Dumanit, krahasime mes Task-Forcës së 2008-2009 me SPAK 2022-2023

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një deklaratë për mediat, ka bërë një krahasim …

Leave a Reply