Dy vjet nga shembja e Teatrit, qëllimi: Zhdukje e çdo gjurme historie dhe identiteti!

Nga Alba KEPI

… kaluan dy vite e shkaterrimi eshte sot qellim zhdukje e cdo gjurme historie e identiteti!

Shkaterrimi eshte arti i atij qe do vec luften!

Fisnikeria jone eshte Atdheu!

Por ju po i gezoheni shkaterrimit, putheni e uroni njeri-tjetrin me gota ne duar, e me koke tulet po e quajne fitore PARTIE.

Shkaterrimi eshte zotesia juaj!

Fisnikeria jone eshte dashuria!

Shqiperia e kapercen urrejtjen qe ju keni ndaj historise, identitetit e ndershmerise!

Komunistet po e krahasojne cfare ndodhi sot, me revolucionin e ’91 e kjo deshmon prej brezash nuk kane as kulture, as ndjeshmeri, as kombesi e atdhetari.

Ne Tirone, e besoj si ne cdo qytet e katun te Shqiperise, pronaret falen pjese nga tokat e tyre e ndihmuan ekonomikisht per te sjelle zhvillimin, e bashke me te urtesine per te pasur liri e te drejtat.

Shkaterrimi eshte e verteta juaj!

Fisnikeria jone eshte historia!

Mjerim shpirti e urrejtje dhe per veten paskeni trasheguar thelle!

E humbet nje tjeter shans per te qene te lire. Preferuat t’i bindeshin aferave te Partise.

Nuk ka prone private e publike qe kapercen lirine! Po ju nuk do e kuptoni kurre!

Fisnikeria jone eshte Atdheu!

Shqiperia eshte pasuria jone e kapercen urrejtjen qe ju keni per jeten!

Ju urrejtjen e keni ndaj vetes!

Halabake!!!

#halabake

#pafjale #ju #urretjenekenimeveten #mbitrupidojumbij #shkaterrimi #jopolitike

About Redaksia

Check Also

Deklarata e fortë e ish-kreut të Prokurorisë: Si u zhdukën përgjimet e krerëve të bandave me majat e politikës

Nga Besim Hajdarmataj  Hetimet e organeve ligjzbatuese kundër krimit të organizuar të profilit të lartë nxisin …

Leave a Reply